Stadiony

Garapenia (GAR)

Circus Gerandum to największy stadion w Garapenii. Jest w stanie pomieścić 62 tysiące widzów. Stadion Narodowy, bo tak obiekt nazywał się wcześniej, został zbudowany pod koniec lat 90-tych ubiegłego stulecia. Pierwotnie trybuny mogły pomieścić 42 tysiące kibiców. Po wybraniu Garapenii i Slawonii na gospodarzy, Społeczny Komitet Organizacyjny XVII V-Mundialu, za zgodą Garapeńskiego Związku Sportowego, zdecydował, że stadion w Gerandum zostanie zmodernizowany. I tak w przeciągu kilku miesięcznego remontu, stadion został powiększony, zyskał nową fasadę.

Ferratum w Inselburgu to drugi największy stadion w Garapenii. Powstał na miejscu Stadionu Królewskiego, obiektu wybudowanego jeszcze za czasów monarchii. Głównym projektantem obiektu jest słynny garapeński rzeźbiarz, Marek Juliusz. Artysta w taki sposób opisywał obiekt: „Ten Stadion jest jak serce tego miasta, surowe, szare i kanciaste. Mimo to jest też Olśniewający i po prostu piękny. Paradoks, to była moja myśl przewodnia.” Stadion powstał w okazji v-Mundialu w Slawonii i Garapenii. Może pomieścić do 49 tyś kibiców.

Tectum to jedna z najbardziej modernistycznych aren, na której rozgrywany będzie mundial. Cały stadion nawiązuje stylistycznie do nowoczesnego miasta Venkon, w którym się znajduje ów obiekt. Obiekt powstał specjalnie, na v-mundial. Autorem projektu jest slawoński architekt Jurij Kowalenko, który w projekcie kierował się tym, żeby stadion był przyjazny środowisku, wpasowywał się w nowoczesną zabudowę miasta. Stadion może pomieścić 35 tysięcy kibiców.

Insulam w Vihren to jeden z najnowocześniejszych stadionów na Pollinie. Wybudowany został w 2017 w okazji v-Mundialu w Garapenii i Slawonii. Najbardziej charakterystyczna cechą obiektu jest fakt że nie znajduje się od na stałym lądzie. pod względem konstrukcyjnym to gigantycznych rozmiarów barka. w teorii stadion może się poruszać, a nawet przepływać z portu do portu. Mieści 24 tyś kibiców. Stanowi stadion domowy dla drużyny RTS MWP Vihren. Głównym sponsorem jest firma MWP

Slawonia (SLA)

Njiticka Arena w Njiticy została wybudowana w latach 2015-2016, inauguracyjny mecz odbył się 27 maja 2016.

Stadion może pomieścić 38 600 widzów. Jest świetnie skomunikowany z resztą miasta, za pośrednictwem pętli autobusowej i tramwajowej, znajdującej się tuż obok obiektu.

Na Njitickiej Arenie swoje mecze rozgrywa NK Spartak Njitica i reprezentacja Slawonii.

 

Stadion Ludowy w Teplicach został otwarty w 1948 roku, a w latach 1991-1993 przeszedł gruntowną modernizację.

Obiekt może pomieścić 44 270 widzów. Jest wyposażony w podgrzewaną murawę.

Na stadionie swoje mecze rozgrywa NK Teplice.

 

troyanowitze

Stadion w Troyanowitzach, wybudowany w latach 1926-1927, został otwarty 21 lipca 1927 roku. Na swoje 50 lecie (1977) przeszedł gruntowną modernizację. W 1984 roku upadł klub piłkarski w Troyanowitzach, stadion zaczął powoli popadać w dewastację.

Stan ten trwał do 1989 roku, kiedy to stadion przejął pobliski Uniwersytet i zagospodarował go jako swoje zaplecze sportowe, a w 1993 roku dokonał drobnych prac remontowych. Po zbudowaniu Uniwersyteckiego Centrum Sportowego w 2015 roku stadion został oddany pod zarząd władz miasta. W życie zaczęły wchodzić plany reaktywacji piłki klubowej w Troyanowitzach, w 2016 roku stadion został ponownie gruntownie zmodernizowany.

Stadion może pomieścić 34 596 widzów. Jest siedzibą klubu NK Troyanowitze, który gra w Sarmackiej Lidze Piłkarskiej.