Znamy wyniki 1. kolejki fazy grupowej

Za nami już pierwsza kolejka fazy grupowej v-mundialu. Poniżej przedstawiamy (lekko z opóźnieniem) krótkie relacje z meczów.

Grupa A

Hasseland – Suderland 4:0 (1:0) – Ferratum, Inselburg (GAR)

Pierwszy mecz okazał się dla Suderlandu przegraną z mistrzem Ligi Mikroświatowej. Już w pierwszej minucie kibice zgromadzeni w Inselburgu nie mogli w to uwierzyć! Gol dla Hasselandu zdobył, strzelając z główki Mihalache Durdun. Ledwo kibice zdążyli ochłonąć po pięknym golu hasselandzkiego zawodnika, Walton Churchill, suderlandzki bramkarz, musiał znów wyciągać piłkę z bramki. W 21 minucie zawodnik Suderlandu – Conny Jöback dostał żółtą kartkę, za ciągnięcia za koszulkę zawodnika hasselandzkiego. Do końca pierwszej połowy Hasseland miał jeszcze dwie zmarnowane akcje bramkowe.  w 62 minucie arbiter pokazuje Grantowi Hodson’owi żółtą kartkę za rękę. W 72 minucie kolejny zawodnik z Suderlandu widzi żółtą kartkę, jest nim Robert Ghitulete. Już w 80 minucie pada kolejny gol dla Hasselandu. Eldar Dervisic strzela z pola karnego wprost w suderlandzką bramkę.  Kolejne dwie bramki w 85 i 91 minucie też były strzelone przez Eldara Dervisic.

Brodria – Elderland 1:3 (0:1) – Insulam, Vihren (GAR)

Kibice zgromadzeni na pływającym stadionie w Vihren mieli okazje podziwiać piękny spektakl piłkarski, w którym lepszą okazałą się drużyna Elderlandu. Na samym początku meczu w 3 minucie elderlandczyk Bernardo Corte-Real dostał żółtą kartkę. Chwilę później, bo w 3 i 11 minucie Elderland nie wykorzystał szans na zdobycie prowadzenia. Dopiero w 28 minucie, po główce Feliksa Martyny Elderland strzelił gola Brodri. 4 minuty po wyjściu na druga połowę, Elderlandczycy znów strzelili bramkę. Tym razem gola zdobył Genaro Caminero. Nie trzeba było czekać długo na odpowiedź zawodników Brodri. W 54 minucie Hermann Weller strzelił bramkę dla Brodrii. W 60 minucie Elderland znów okazał się lepszy – Feliks Martyna i tym razem nie zawiódł. W 76 minucie z boiska zszedł kontuzjowany Sascha Bergner.

Grupa B

Sclavinia – Pięciopolska 4:0 (2:0) – Stadion Ludowy, Teplice (SLA)

Sclavinia zaczęła dość wcześnie, bo już w 4 minucie Chris Geddie daje jej prowadzenie. Oskar Nordh w 20 minucie strzelił dla sclavińczyków kolejną bramkę. Ostatnie dwie bramki kibice zgromadzeni na Stadionie Ludowym i widzowie przed telewizorami zobaczyli w 59 i 80 minucie. Obie strzelił Nika Jakopić. W 82 minucie Ryszard Siwik z VRP doznał kontuzji i musiał zejść z boiska.

Wandystan – Bialenia 3:0 (2:0) – Njiticka Arena, Nijitica (SLA)

Obrońca tytułu w Nijitycy zmierzył się z Bialenią. W 15 minucie bramkę główką zdobył dla Wandystanu Walton Clegg. Kilka chwil później, bo w 32 minucie Stanisław Tymbarski strzelił drugą bramkę dla wandystańczyków. Ostatnią bramkę w tym spotkaniu strzelił w 72 minucie Felix Lombardini. Spotkanie nie skończyło się dobrze dla jednego z zawodników Bialenii – Ismail Idriżi w 75 minucie został wyniesiony na noszach i przewieziony do slawońskiego szpitala.

Grupa C

Slawonia – Scholandia 4:0 (0:0)  – Stadion w Troyanowitzach (SLA)

W Troyanowitzach Scholandia zmierzyła się z gospodarzami – Slawonią. Do 30 minuty kibice na stadionie musieli oglądać dosyć nudny spektakl, przypominający bardziej podwórkową ligę, niż poziom mundialu. Kamery uchwyciły kibiców reprezentacji Slawonii, jak ci w oczekiwaniu na jakąś akcję, postanowili odespać noc, podczas której koczowali przy hotelu, gdzie zakwaterowali się slawońscy piłkarze, żeby zrobić sobie zdjęcie z bohaterami narodowej piłki. W 30 minucie, kibiców obudziła nieudana akcja bramkowa Slawończyków. I tak dopiero w drugiej połowie zaczęło coś się dziać. Zaczęło się od żółtej kartki dla slawończyka – Gabrijel Rugelj, który blokował od tyłu reprezentanta Scholandii. Chwilę później, w 62 minucie Bruce Weatherhead strzelił pierwszą bramkę dla Slawonii. Później, bo w 68 dokonał tego Constant Noroc. W 76 z pola karnego strzelił prosto w bramkę Joel Guterres. A następnie piękną bramką z dystansu Anton Novy w 78 minucie daje wynik 4:0 dla Slawonii. W 86 minucie Malcom Albers strzelił gola Slawonii. Niestety arbiter nie uznał mu go, przez co został wygwizdany przez scholandckich kibiców.

Baridas – Garapenia 2:0 (1:0) – Circus Gerandum, Gerandum (GAR)

Na jednej z największych aren, na której rozgrywany jest mundial Baridas zmierzył się z drugim gospodarzem – Garapenią. Początek meczu nie był dobry dla Garapenii. Zaczęło się od żółtej kartki, dla Oswalda Hendry’ego, chwilę później Józef Kawa doznał kontuzji, przez co musiał zejść z boiska. W 32 minucie kontuzji doznał zawodnik Baridasu – Abhiman Deepharm. W 34 minucie z główki gola dla Baridasu zdobył Andoitz Lizarazu. Stanisław Dudzik dostał w 39 minucie żółtą kartkę. Później, zawodnicy Garapenii dostali jeszcze trzy żółte kartki. W końcu, w 77 minucie Dudzik z Garapenii dostaje czerwoną kartkę i natychmiast opuszcza boisko. W 82 minucie Andoitz Lizarazu, zdobywca poprzedniego gola nie zawiódł strzelając drugiego gola.

Grupa D

Dreamland – Teutonia 0:1 (0:0) – Stadion im. Cacao DecoMorreno, Sgersna (SLA)

Podobnie jak w przypadku meczu Slawonii z Scholandią, tak i tutaj kibice w pierwszej połowie nie byli zachwyceni, nudnym jak historia robienia na drutach (w audiobooku), meczu. Dopiero w 42 minucie Teutończyk  Neenib Yousif dostał żółtą kartkę. W 46 minucie zawodnik Dreamlandu zaś zobaczył od arbitra czerwoną kartkę, przez co musiał opuścić boisko. W 82 minucie  Jesús-María González, zawodnik Teutonii został kontuzjowany. Dopiero w 91 minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobyła Teutonia, a dokładniej Mathéus Galisteu.

Sarmacja – Trizondal 4:3 (2:1) – Tectum, Venkon (GAR)

Na najbardziej modernistycznej arenie mistrzostw Sarmacja pokonała Trizondal. Niestety, ale w 10 i 12 minucie arbiter nie uznał goli Trizondalczyków, co spotkało się z ich niedowierzaniem. Pierwszą uznaną bramkę strzelił zawodnik Sarmacji – Orlan Boroja w 18 minucie. W Ângelo Caranguejo zostaje kontuzjowany. W 28 minucie Torbjörn Munther swoim golem dla Trizondalu wyrównuje. Jednak minutę przed końcem pierwszej połowy Sarmacja znów wychodzi na prowadzenie golem Silvino Leiria. W 50 minucie Rasko Maslakovic znów wyrównuje do 2:2. Na odpowiedź Sarmacji nie trzeba było długo czekać, bo już w 55 minucie Sarmaci znów wychodzą na prowadzenie po golu Orlan Boroja. W 75 minucie Trizondalczycy po raz kolejny doganiają Sarmację, tym razem golem Tetsuhiro Bunya, który to w 83 minucie dostał czerwoną kartkę. Ostatecznie Sarmacja wygrała z Trizondalem, różnicą tylko jednego gola.