Znamy grupy v-mundialu!

Dzisiaj (20 grudnia 2017 r.) o godzinie 18:00 w Pałacu, położonym w slawońskiej miejscowości Tomovice, odbyła się ceremonia losowania grup v-mundialu. W ceremonii uczestniczyły delegacje wszystkich 16 narodowych związków piłkarskich, zrzeszonych w MUP, Prezydent Mikroświatowej Unii Piłkarskiej – Eddard Noqtern, Wiceprezydent Michał Michaelus, oraz głowy państw goszczących v-mundial – Prezydent Slawonii Ludwik Tomović i Konsul Garapenii Henryk Wespucci. Podczas ceremonii nie zabrakło też dziennikarzy i ekip telewizyjnych z całego mikroświata

W wyniku losowania w grupie A znalazł się Hasseland, Brodria, Elderland i Suderland. Hasseland, oraz Brodria w rankingu MUP zajmują kolejno trzecie i drugie miejsce. Ponadto Hasseland jest aktualnym mistrzem Ligi Mikroświatowej, co może nie być dobrą informacją dla dwóch pozostałych drużyn, czyli Suderlandu i Brodrii.

Grupę B otwiera pierwsza drużyna rankingu MUP – Wandystan. Zmierzy się on z Sclavinią, Bialenią i Pięciopolską. Bardzo prawdopodobne jest, że w tej grupie Wandystan wyjdzie z pierwszego miejsca, jednak wszystko jest możliwe!

W grupie C, nazwanej też grupą „gospodarzy”, grają gospodarze – Garapenia i Slawonia. Stawią one czoła Baridasowi i Scholandii. Zdecydowanie najmocniejszą drużyną w grupie jest Baridas, możemy też przewidywać że to właśnie on wyjdzie z grupy bez większych problemów (sądząc po statystykach).

Grupa D. Znalazły się tutaj Sarmacja, Teutonia, Trizondal i Dreamland. Co tu więcej pisać? Będzie się działo!

Mecze pierwszej kolejki już 30 grudnia o godzinie 19:00. Rozpiska gdzie będą rozgrywane jakie mecze, powinna pojawić się do końca tego tygodnia.

/-/ Henryk Wespucci
Przewodniczący Społecznego Komitetu Organizacyjnego XVII V-Mundial

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *